Hasící stožár AQUAMAST

Pneumatický – Dálkově ovladatelný hasící stožár / Přiměšování (3-6%) při 1.300 l/m

https://www.youtube.com/watch?v=WD3GupVvrIA

Hasební stožár AQUAMAST vyráběný společností ZAHAS s.r.o. je unikátní hasební zařízení které umožňuje hasit vodou z výšky až 14 metrů (900 l/m) s maximálním průtokem až 4200 l/m (stožár 4m).

V praxi má mnoho využití. Primárně slouží k hašení výškových budov, požárů střech a míst na které se hasiči nedostanou s hasební plošinou.

Stožár AQUAMAST se dá použít i při lesních požárech kdy lze hasit vodní mlhou nebo těžkou pěnou. V praxi byl tento stožár použit i na rozhánění davů jako neletální zbraň. Tohle vše dokáže jeden hasič s bezdrátovým ovladačem na vzdálenost až 200 metrů.

Verze stožáru která je na videu (13m) hasí průtokem 1300 l/m při tlaku vody 8 barů. Dostřiky jednotlivých stožárů podle kombinace 50-200m


Mezinárodní strojní prezentace ZAHAS s.r.o. (Aquamast – str.6)


Vysunutí stožáru trvá necelé 2 minuty což je klíčové pro rychlý zásah ! Bezdrátově ovládaný monitor se dokáže otáčet kolem vertikální osy o 360 stupňů. Kolem horizontální osy pak o 170 stupňů. Monitor je dále vybaven elektronickou tryskou která reguluje úroveň mlžení a to vše z bezpečného místa pomocí dálkového ovladače.

Tento stožár je vybaven řadou bezpečnostních prvků které zaručí obsluze maximální bezpečnost při práci na pracovišti.

V případě jakýchkoliv dotazů prosím kontaktujte naše obchodní oddělení.

https://www.zahas-sro.cz/kontakty/