Průtokové navijáky COLLINS

Collins Youldon je již více než 30 let předním dodavatelem vysoce kvalitních průtokových navijáků na britském i mezinárodním trhu a vyvinula rozsáhlou řadu modelů pokrývajících širokou škálu aplikací:

Protipožární, letecké, námořní, distribuce topného oleje, plynu, chemikálií a rozpouštědel.

Jsou nabízeny v pěti základních verzích:

  • Lowline
  • Fire
  • Compact
  • Standard
  • High Capacity

Všechny verze pak v provedení s ručním, elektrickým, pneumatickým a hydraulickým převíjením.

Všechny modely se dodávají v různých průměrech a šířkách bubnů, což umožňuje široký výběr pro každého jednotlivého zákazníka.

Rozměry a typické kapacity hadic jsou zřejmé z následující tabulky:

Dostupné povrchové úpravy jsou pozinkovaná měkká ocel s polyesterovým práškovým povrchem, žárově pozinkovaná nebo z nerezové oceli.

(Podrobnější informace o speciálních úpravách jsou k dispozici na vyžádání.)

Rozměry přípoje hadic se pohybují od průměru 19 mm do 50 mm a mohou být v provedení měkká ocel, nerezové ocel, hliník nebo bronz.

Ty mohou být také vyráběny v provedeních pro vysoký tlak, případně s dvojitým vývodem.

Všechny úchytky mohou být namontovány vzpřímeně nebo obrácené, aby zajistily dodatečné uložení v omezeném prostoru.

K dispozici jsou různé možnosti brzdění, které zablokují naviják během přepravy, nebo zabraňují přetáčení při nasazení hadice. Tyto brzdy mohou být ovládány na dálku, nebo na navijáku.

Pevné nebo vytažené vodicí kladky mohou být namontovány na horní nebo spodní straně rámu nebo na vozidle a jsou navrženy tak, aby umožňovaly obsluze při navíjení nasadit hadici pod úhlem bez znečištění bubnu a rámu.

Všechny verze jsou vybaveny širokou škálou funkcí včetně plné kontroly řetězu a ozubených kol, přípojů na elektrických motorech a převodových stupňů, které zajišťují, že zařízení pracuje v souladu s nejvyššími bezpečnostními normami.