Hasičská stanice v Přerově byla naše VIP akce, podívejte se na její průběh.

 
Společnost ZAHAS se podílela na projektu výstavby stanice HZS – viz. „hasičská stanice v Přerově“. V článku naleznete fotodokumentaci ale i komentář pro nejzajímavější části dodávky, technický popis a případný kontakt na naše obchodní oddělení pro bližší informace.

Součástí byla exkluzivní dodávka komplexní mycí linky hadic SPZ-K Bockermann – kterou společnost ZAHAS s.r.o. exkluzivně zastupujeme na českém trhu.

Dokončená stanice HZS v Přerově.

  Společnost ZAHAS se podílela na výstavbě hasičské stanice v Přerově. Nejvýznamnější součásti dodávky představovalo následující vybavení stanice:

1)  2x skluzové tyče o délce 10 metrů včetně doskočiště, jedna ST včetně ochranného plastového krytu, ten eliminuje průchod výfukových splodin z prostorů garáže do 1. patra.

2)  Mycí linka Bockermann SPZ-K v provedení dle přání zákazníka. Tato mycí linka automaticky zajišťuje údržbu až šesti hadic za hodinu, včetně vysušení a tlakové zkoušky.

3)  Zdvihací sušící zařízení na hadice A, B a C, instalované do venkovní věže, s nosností 1 tuny.

4) Dále bylo dodáno mycí zařízení Kärcher pro potřeby údržby vozového parku, atd. .

5) Aerosolový SHZ FirePro – instalován do serverovny sboru a do skladu chemikálií.

Proto nás, jakožto dodavatele velmi těší, že stanice, která byla dokončená v roce 2020 a slavnostně otevřená dne 23. září téhož roku, obdržela ocenění a to v soutěži:

Stavba roku Olomouckého kraje 2021.

Hasičská stanice bodovala v kategorii ,,Stavby občanské vybavenosti a úpravy veřejných prostor“, kdy porota udělila čestné uznání.

Pro zajímavost dodáváme, že autoři projektu jsou Ing. arch. Tomáš Velehradský a Ing. arch. František Türk z brněnského ateliéru Velehradský. Zhotovitelem stavby byla společnost Zlínstav.


hasičská stanice v Přerově
Probíhající stavba hasičské stanice. Zdroj: Internet.
Mycí linka Bockermann SPZ-K.
hasičská stanice v Přerově - mycí linka SPZ-K bockermann
Mycí linka Bockermann SPZ-K.
Mycí linka údržby a zkoušení hadic Bockermann SPZ-K.
SHZ FirePro – sklad.
hasičská stanice v Přerově - skluz včetně krytu
Instalace skluzové tyče. Na fotografii je tyč s plastovým krytem.
Instalace skluzné tyče.
Skluzová tyč – detail.
Věž v areálu HZS.