Zahas inovuje, vymýšlí i pomáhá!

  1. Inovujeme vysokotlaké hasební moduly RAPID s elektronickým přiměšováním, a připravujeme je i ekologického hasiva s vyšší viskozitou.
  2. Vymýšlíme evakuační pláště i zásahové oděvy podle EN 469 a 14116 z nového patentovaného materiálu, který po vystavení tepelnému toku zvyšuje své izolační vlastnosti pomoci speciálního gelu ve vlákně rubové vrstvy Superaramidu Squere. Tyto pláště jsou určeny pro všechny zaměstnance veřejných i neveřejných budov, kde hrozí riziko požáru. Při evakuaci je možno tento plášť využít a ochránit tělo vysoce odolným FR materiálem s patentovanou vlastností! Pod přehoz lze nosit dýchací přístroj i přilbu, k čemuž je střih upraven. Plášť je koncipován v univerzální velikosti s regulací na malý a velký objem, má profesionální palečnicí a další praktické prvky.
  3. Pomáháme Ukrajině. Zavezli jsme 50 zásahových oděvů EN 469 pro hasiče v krizových infrastrukturách západní Ukrajiny a zprostředkovali jsme SAMI bez státní pomoci zásilku 251 zásahových přileb od našeho dlouhodobého partnera firmy Pacific Helmets Ltd. pro Ukrajinské hasiče a bojovníky za svobodnou zemi! Hodnota přileb byla přitom cca 1,8 mil. Kč a doprava od výrobce z NZ 250 tis. Kč., kterou zaplatil on sám. Jsme na ně pyšní, že jsou naši partneři!