Ponorné turbínové čerpadlo FELIX s výkonem 2200 l/min – nejvýkonnější malé čerpadlo na světě

Nabízíme Vám turbínové čerpadlo FELIX, poháněné vodou z automobilové stříkačky CAS, kdy je samozřejmě oddělen pohonný a čerpací okruh. Čerpadlo lze spustit do otvoru o průměru 40 cm a díky své konstrukci je určeno pro zásahy, kde lze využít následující výhody:

– vysoký výkon až 2200 l/min při tlaku 12 bar, nominální změřený výkon při obvyklém tlaku 8 bar je 1600 l/min
– malé rozměry a hmotnost, nulové emise
– snadná regulace výkonu pomocí změny tlaku z CAS
– bezproblémový chod nasucho, vysátí hladiny vody až do úrovně 2 cm
– odolné pro čerpání znečištěné vody
– bezúdržbový provoz a dlouholetá životnost s žádnými dalšími provozními náklady

Oběžná kola turbíny a čerpadla jsou umístěna na společné hřídeli. A jelikož osové těsnění spolehlivě odděluje pohonnou čistou vodu od čerpané kapaliny, lze čerpadlo úspěšně využívat i pro čerpání mírně agresivních a pevnými částicemi znečištěných kapalin. 

V žádném případě, ale nesmí být použito pro čerpání:

  • kapalin vytvářející výbušné směsi páry a vzduchu
  • kapalin, které napadají hliník, Cr-Ni-ocel nebo Perbunan.

Voda pro pohon turbíny s tlakem v rozmezí 0,2-1,1 MPa  ( 2-11 bar) se do turbínové části čerpadla přivádí a odvádí standardně za pomoci hadic B-75. V případech, u kterých by hmotnost způsobená hadicemi B-75 byla na překážku, lze jak turbínové vstupní hrdla, tak i výstup z čerpadla zredukovat za pomoci klasické redukce B-C na použití hadic C-52. V tomto případě, je ale nutno počítat s tím, že se podstatně změní níže uváděné parametry výkonu (doporučujeme si tuto verzi zapojení předem odzkoušet). Čerpána kapalina je pak odváděna z čerpadlové části čerpadla přes výstupní hrdlo, které je opatřeno pevnou hadicovou koncovkou B-75.

Napájení čerpadla i výstup čerpané vody jsou určeny pro hadice o rozměru B-75, čerpadlo je vybaveno příslušnými spojkami. Dále je vybaveno kontrolním manometrem, vypouštěcím ventilem a dvěma záchytnými oky.

Cena pro rok 2017
29.950,- Kč s DPH (ihned k odběru)

Napsat komentář