Motorové záchranné řetězové pily SABRETOOTH

Záchranné řetězové pily SABRETOOTH jsou speciálně navržené pro použití u hasičských a jiných záchranných jednotek. 

Pily SABRETOOTH mají celou řadu specifický funkcí, které z nich dělají vynikající technický prostředek při provádění záchranných prací v těch nejnáročnějších podmínkách.

Funkce a vlastnosti

ET serie motoru Engine (extrémní krouticí moment)

Vysoký výkon motoru snižuje spotřebu paliva až o 20% a emise až o 60%. Díky dokonalému systému chlazení (větrání) se pak v širokém spektru otáček, zvyšuje krouticí moment až o 20%, což se zejména projeví při řezání střechy nebo při řezání / kácení stromů.
Série ET poskytuje vyšší výkon v celém rozsahu řezu.

Vzduchový injekční systém chlazení Ram Jet

Speciálně navržený setrvačník, který díky své vysoké odstředivé síly, odstraní až cca 97% nečistot ze vzduchu a poskytuje o cca 35% více chladicího vzduchu kolem motoru než standardní setrvačníky. Čistý vzduch je pak za pomoci injekční síly směřován do komory karburátoru. Konečným výsledkem je dokonalé chlazení pily, což prodlužuje dobu jejího provozu.

Mimořádně výkonná technologie filtrace vzduchu

Vzduchový injekční systém chlazení je pak doplněn pěnovým vzduchovým filtrem, který zajišťuje až o cca 300% větší průchodnost znečištěného vzduchu těžkým kouřem se sníženým obsahem kyslíku. Čistý pěnový vzduchový filtr se nebude ucpávat v hustém kouři, tak jako papírové nebo nylonové filtry.

Systém dvou rukojeti Two Mass System

Ergonomicky tvarované rukojeti s optimálním odstupem a antivibrační systém, pak minimalizují únavu obsluhy. Systém izoluje pilu od motoru a lišty s ocelovými pružinami, což minimalizuje vibrace přenášené na obsluhu. Hmotnost pily je rovnoměrně rozložena mezi obě rukojeti.

Vortec-Excelerator karburátor

Karburátor Vortec-Excelerator pracuje v jakékoli poloze a je osazen dvěma leštěnými kanály s Vortec-Excelerator komorami. Díky své konstrukci poskytuje motoru extrémní výkon a akceleraci s nízkými emisemi a vynikající spotřebou paliva. Je upevněn pomoci systému tlumení vibrací, který je navržen tak, aby zabraňoval zavzdušnění karburátoru při provozu pily v extrémních tepelných situacích. Veškerá palivová vedení jsou odolná etanolu až do výše 15% obsahu v palivu.

Systém Easy-Start

Motor a startovací zařízení byly navrženy pro rychlé starty s minimálním úsilím. Díky dekompresnímu ventilu je odpor startovací šňůry o 40% menší.

Hlava válce Molytech

Hlava válce je vyrobena ze speciální slitiny hliníku a hořčíku impregnované molybdenem. Kovaný píst 74cc, osazený kvalitními kroužky s molybdenem, zvyšuje kompresi, snižuje tepelné namáhání a prodlužuje životnost motoru. Motor bez problémů spaluje palivo 87 – 92 oktanů s obsahem až 15% etanolu.  Doporučený poměr benzín/olej je 1:50.

Specielní řetěz pro záchranáře

Pila je z výroby osazena exkluzivním řetězem od Carbide Chain of America, který je v současné době tím nejlepším, co lze pro podmínky záchranářů na trhu sehnat.

Elektronické zapalování Hyper-Volt

Bezkontaktní zapalování umožňuje adaptivně měnit energii jiskry, což se positivně odráží na výkonu zejména při maximálním zatížení pily.

Další významné konstrukční prvky:

*Nerezový tlumič výfuku                                                         *Vyměnitelné roll-top kolečko
*Bezpečnostní brzda řetězu                                                    *Izolované ergonomické madlo
*Sytič kombinovaný s ovládáním plynu                                *Jednoduché boční napínání řetězu
*Nastavitelné automatické přimazávání řetězu

Přehled dodávaných modelů:

Jako příklad uvádíme bližší technickou specifikaci modelu PS-16DG-SB:

  • Zdvihový objem 74 ccm
  • Výkon 6,5 HP 
  • Kliková hřídel 20 mm  
  • Hladina hluku 104 dB (A) 
  • Objem nádrže na olej cca 0,4 litru
  • Objem palivové nádrže cca 0,76 litru
  • †Hmotnost cca 5,6 kg

(Technickou specifikaci jiného, Vámi vybraného modelu, Vám zašleme na vyžádání)