Infoservis

Naše účast na akcích - Kongres Mimořádné události v urgentní medicíně

Vyproštění a záchrana ze zamrzlé vodní plochy


Ve dnech 25-26.2.2012 se naše firma zúčastnila mezinárodního kongresu na Lipenské přehradě, kterou pořádala VZS ČČK Český Krumlov. Námětem byla záchrana ze zamrzlé vodní plochy.

Účastnili se záchranáři a hasiči z Česka, speciální oddíl integrované záchrany z polských Katovic a vodní záchranná služba z Rakouska, jejichž členové fungovali jako figuranti pro nácvik záchrany.

Kongres probíhal formou teorie a následně praxe. Účast nebyla nikterak velká, a hlavně menší, než očekávaná, což dle našeho názoru, svědčí o špatné situaci i v tomto prostředí školení a výcviku. I přesto se naše firma prezentovala svou širokou škálou pomůcek pro záchranu z ledu, které byly hodnoceny nejen pozitivně, ale i negativně, což má pro naši firmu stejně hodnotný význam. Naše prostředky považujeme za jedinečné a nadstandardní, avšak je jasné, že podstatné pro jejich úspěch v akci je dobře vybraný prostředek pro vhodné prostředí, ale také technika použití, která závisí na zkušenostech a kvalitě záchranářů.

Pozitivně byl hodnocen náš multifunkční nafukovací člun a ledové sáně zároveň - Kontiky 450 a motorová plovoucí plošina systém voda-led s výbavou od našich polských kolegů - Katamaran, ke kterým zasíláme následující odkazy.

Testovány byly také oděvy do studené vody HH, za jejichž výhodu považujeme možnost snadného oblečení na hasičské oděvy včetně obuvi a jejich vysoké termo-izolační vlastnosti, které umožňují dlouhodobý pobyt v chladném prostředí.

Negativně byly hodnoceny univerzální nosítka UT, jelikož jejich plováky neměly dostatečnou nosnost pro záchranu tonoucích. Jako silně specifické byly ohodnoceny také naše plastové ledové sáně, které jsou dobré pro pohyb na ledu, avšak ve vodě poněkud nestabilní. Byli jsme také vděčni za názory účastníků z řad profesionálů z Břeclavi, kteří věcně a bez ohledů na cokoliv vyjadřovali své přínosné negativní postřehy z praxe.

Velice děkujeme a očekáváme reference na naše prostředky, které chápeme jako stimul pro úpravu nabídky a posun naší společnosti ke kvalitě a věcnosti.

Tímto prvkem byl kongres pro naši firmu velmi přínosný a doufáme, že i účastníci ocenili naši snahu o věcnost a podporu jejich činnosti.

Pro nezúčastněné mohu kongres jen doporučit, a to s ohledem na postřeh, kdy využití standardních prostředků nebylo ze strany hasičů optimální a v praxi by mohlo znamenat záchranářský neúspěch. Nezájem z řad profesionálů, které jsme osobně pozvali, nás překvapil.


Reportáž o kongresu na serveru www.zahranari.com

Reportáž na ČT1

zahas@zahas-sro.cz


Rubrika:
Reportáže

verze pro tisk