5 DŮVODŮ PROČ FLIR K1

Termokamera FLIR K1 je nejdostupnější prostřed určený ke zvýšení situačního povědomí na trhu !

  • Výborně poslouží i hasičům díky technologii 360° a to i v naprosté tmě nebo hustému kouři
  • Nízká cena v tomto případě neznamená nízkou kvalitu nabízených funkcí

    – termokamera FLIR K1 má mnoho způsobů použití i za hranicemi situačního povědomí na scéně požáru. Ukažme si proto top 5 příkladů použití v praxi:

1. Dokumentace

FLIR K1 Vám umožní uložit až 10,000 sestav radiometrických tepelných a vizuálních obrázků pro následnou revizi, které následně můžete použít do svých výstupních dokumentů, test-reportů, k uložení nahrávek, kontrolu kódových označení. Zpětně díky nahrávek můžete detailněji prostudovat např. přehřáté brzdy, elektrické panely, vlakové nebo letadlové brzdné systémy. Poskytnutím evidence díky dobře zdokumentované situaci po incidentu můžete zabránit dalším katastrofám nebo je zvrátit.

2. Detekujte vystavení nebezpečným materiálům

Některých nebezpečí si pouhým okem nelze všimnout nebo jsou obtižně dohledatelné – bavíme se chemických reakcích (které mohou hořet studeným nebo horkých plamenem), vylité ropné látky nebo hladiny hořlavých kapalin v kanystrech/kontejnerech. Nebezpečné a hořlavé materiály nemusí být viditelné dokud není pozdě – Vy však již můžete být připraveni a podobným událostem předcházet pomocí našich termokamer.

3. Rychlá záchrana tonoucích

Termokamery mohou být použity k vyhledávání lidí v různých případech včetně vodní záchrany kdy při záchranně tonoucích je jejich mapování klíčové – ztrácí rychle tělesnou teplotu a sílu, najít je dokud se nepotopí je kritickým faktorem pro jejich záchranu. Hlavně při snížené viditelnosti může být tento úkol velice složitý, se spolehlivými prostředky jako je naše termokamera FLIR K1 můžete oběti rychle najít i v naprosté tmě ! Použitím obou senzorů vyhledáte tepelné body a jednoduše tonoucí lokalizujete i částečně pod hladinou – integrovaný světlomet zbytku týmu pomůže jednoduše určit jejich polohu.

4. Dopravní nehody

Hasiči pravděpodobně zachrání nejvíce životů při autonehodách – jakožto první zasahující. V dnešní době dopravního ruchu a při počtu autonehod je velmi těžké si pokaždé pohlídat všechny následnosti jako je únik paliva, přehřáté baterie nebo stavy kabelových vedení o kterých hasiči jako první na místě nemusí vědět. FLIR K1 Vám může pomoci identifikovat přehřáté části auta a jednotlivé úniky a snížit tak rizika nebo dopady nehod.

5. Požární inspekce

Znalostně jedním z nejnáročnějších povolání je právě práce požárních inspektorů, kdy jednotlivé kontroly a její výstupy musí být vždy na vysoké úrovni – ideálně i zpětně deklarovatelné. Termokamera FLIR K1 je dostatečně citlivá i v řádech stupňů (Celsia) a pomůže Vám tak po zásahu vytipovat problémová mista a zdokumentovat je následně pro přiložení k požární zprávě jako průkazné materiály.

Více o termokameře FLIR K1 ZDE:

http://www.zahas-sro.cz/termokamery-flir-k1/

Objednávat můžete ZDE: